محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • شرایط پذیرش داوطلبان در دوره بورس تحصیلی سازمان جهانی گمرک

   شرایط پذیرش داوطلبان در دوره بورس تحصیلی سازمان جهانی گمرک

   شرایط پذیرش داوطلبان در دوره بورس تحصیلی سازمان جهانی گمرک

   دفتر همکاری‌های بین‌الملل گمرک ایران طی اطلاعیه‌ای شرایط و چگونگی پذیرش کارکنان واجد شرایط گمرکات کشور در دوره بورس تحصیلی سازمان جهانی گمرک در رشته مدیریت مالی عمومی را اعلام کرد.

   متن بخشنامه به این شرح است:
   براساس نامه دریافتی از سازمان جهانی گمرک (WCO) به شماره 18.HL‏-0391E‏/S.D. مورخ16 نوامبر 2018 ومدارک مربوطه (پیوست)، به آگاهی می‌رساند سازمان مذکور در نظر دارد دوره بورس تحصیلی در مقطع فوق‌لیسانس در رشته مدیریت مالی عمومی را در مؤسسه ملی آموزش مطالعات خط‌مشی‌گذاری (GRIPS) در توکیو ژاپن، تحت حمایت مالی گمرک ژاپن و در راستای برنامه‌های توسعه منابع انسانی WCO و ژاپن برگزار نماید.
   این برنامه تحصیلی با هدف تربیت مدیران جوان گمرکات کشورهای در حال توسعه به‌عنوان نامزد شرکت در دوره مذکور در نظر گرفته شده و نامزدهای این دوره می‌بایست توانایی خود را جهت رشد شغلی و تعهد به خدمت در سازمان گمرکات کشورهای متبوع خویش به مدت 3سال پس از فارغ‌التحصیلی به اثبات برساند.
   دوره مذکور که یکساله بوده و از ماه سپتامبر 2019 شروع و در ماه سپتامبر 2020 به پایان می‌رسد، شامل دو ترم تئوری و عملی می‌باشد.
   ترم تئوری حاوی مطالب فشرده در حوزه‌های آموزش اقتصاد محور با هدف توسعه مفهوم گسترده‌ای از ابعاد علمی‏- تجربی و تئوریک و اجرای سیاست‌گذاری‌های گمرکی و اداری می‌باشد و ترم عملی با همکاری نزدیک گمرک ژاپن، حاوی دوره‌های عملی مؤسسه آموزشی گمرک ژاپن خواهد بود.
   شایان ذکر است کاندیداها جهت دوره مذکور می‌بایست از کارکنان رسمی گمرک و مسلط به زبان انگلیسی، با سن کمتر از 35 سال باشند. تمامی هزینه‌های این دوره شامل بلیط رفت و برگشت، اقامت، غذا و بیمه از طرف گمرک ژاپن و wco پرداخت می‌گردد.
   داوطلبان می‌بایست پس از مطالعه کامل فایل‌های مربوط پیوست و با توجه به دستورالعمل مندرج (GRIPS_OnlineAppGuide_2019.pdf) در مورد ثبت نام نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام حداکثر تا دهم بهمن ماه سال‌جاری اقدام نمایند.

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها